Card image cap

İ.D. Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden:
 
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
 
2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 23. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış olan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Atanma koşullarını düzenleyen 4.- 7. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İ.D. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır.
 
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, ilgili kadroya başvuru dilekçeleri ile birlikte:
 
1. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora belgeleri, yurt
dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
 
2. Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf,
 
3. Özgeçmiş, ulusal ve uluslararası akademik dergi ve/veya kitaplarda yayımlanmış bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 takım dosyayı, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığına şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla teslim etmeleri gereklidir.
 
İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler İşletme Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.
 
FAKÜLTE : İşletme Fakültesi
 
BÖLÜM : İşletme Bölümü
 
AKADEMİK ÜNVANI : Doktor Öğretim Üyesi
 
ALINACAK AKADEMİSYEN SAYISI : 1
 
ÖZEL KOŞULLAR: Operasyon yönetimi konusunda araştırmalar yapmak, işletme yönetimi, yöneylem araştırması, endüstri mühendisliği veya ilgili dallardan birinde doktora derecesine sahip olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek. Kaynak dağıtımı, kontrat tasarımı gibi geleneksel alanların yanında iş analitiği, makine öğrenmesi gibi güncel konularda çalışmış olmak.
 
BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi 06800,
Bilkent Ankara

Diğer Haberler

Card image cap
YÖKAK Başkanı Elmas: Amacımız üniversitelerde kalitenin gelişmesini sağlamak

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, British Council işbirliğiyle düzenlenen ‘Türkiyede ve Birleşik Krallıkta Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Çalıştayı’nda YÖKAK’ın yükseköğretim kurumlarında kalite kültürünün oluşmasını ve gelişmesini sağlayarak, ülke hedefleriyle uyumlu, dünyadaki kalite ajanslarıyla konuşan, sade, esnek ve dinamik bir kalite güvencesi sistemi oluşturmayı amaçladığını söyledi.

Card image cap
Yeni enstitü ve fakülteler kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü ve fakültelerin kurulması ile bazı enstitü ve yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

TÜMÜNÜ GÖR